Κυριακή, Νοεμβρίου 26, 2017

Τρόμαξε και τον Ολυμπιακό ο Αερωπός , αλλά τον 'καθάρισε" η διαιτησία (φωτο + βίντεο)

Οσπουδαίος φετινός Αερωπός 'κοίταξε" στα μάτια για 40-45΄τον πανίσχυρο Ολυμπιακό ,αλλά η κούραση και η έλλιψη εναλλακτικών επιλογών αλλά και το "σπρώξιμο" στους Πειραιώτες από τον 'γνωστό" Βεροιώτη διαιτητή Τζαφερόπουλο με 5-2 πέναλτι και 4-1 διλεπτες υπέρ τους
Στην λήξη του ημιχρόνου ειδικότερα αλλοιώθηκε το σκορ του α΄μέρους , αφού το 15-14 υπέρ του Αερωπού μετατράπηκε δια (μαυρης)μαγείας σε 15-17
Στο β΄μέρος η εδεσσαική ομ'αδα με "βομβαρδιστή" δτην επίθεση τον Κράλη   παρέμενε κοντά 19-23 και στη συνέχεια με 21-24 στο 44΄  και είναι χαρακτηριστικό ότι  μόλις στο 50' του ματς ο Αλέξης Αλβανός έκανε το 22-27 για τον Θρύλο και έδωσε διαφορά ασφαλείας στη ομάδα του.
Πάντως παρά την ήττα η Εδεσσαίκή ομάδα συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα , έχοντας μάλιστα εύκολο θεωρητικά πρόγραμμα μέχρι την λήξη του α΄γύρου (ΧΑΝΘ, Πανελλήνιος εκτός ,Δούλας  εντός)
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 7-8, 10-10,14-13, 15-17 (ημίχρονο), 18-19, 19-23, 21-26, 25-30, 27-34, 30-36 (τελικο)