Δευτέρα, Νοεμβρίου 11, 2019

Β' Κατηγορία :"Διπλο" του Μακεδονικου Εδεσσας στους Προμαχους 0-2

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Μακεδονικού Έδεσσας από τους Προμάχους, καθώς επικράτησε με σκορ 0-2 της νεανικής ομάδας των Ελπίδων Προμάχων. Στο πρώτο ημίχρονο οι βυσσινί είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να σκοράρουν εις διπλούν με τον αειθαλή Τότλη στο 10' και στο 14'.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και μοναδικές αξιόλογες φάσεις ήταν ένα σουτ του Κιουρτζίδη Β. στο δοκάρι στο 64' και μια παράλληλη πάσα μέσα στην μικρή περιοχή για τους γηπεδούχους στο 85' που περασε ανεκμετάλλευτη. Οι Πρόμαχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς δέχθηκαν κόκκινη στο 89'. Ο Μακεδονικός την επόμενη εβδομάδα υποδέχεται τον Απόλλων Ραχώνας και θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί του.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  Μανωλάκης, Σουλιώτης, Κιουρτζίδης Ν., Γιαγιόγλου, Κιουρτζίδης Β. (89' Στόλης), Καλογιάννης, Κεσκινίδης (58' Ρέτζιας), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος, Μακρίδης (71' Πασιαλής), Τότλης (86' Ασβεστόπουλος).