Κυριακή, Δεκεμβρίου 22, 2019

Γ΄Εθνική : Ηττα στο τέλος για τον ΦΟ Αριδαίας στην Καρδίτσα

Νέα ήττα για τον ΦΟ Αριδαίας με συγκλονιστικό φινάλε  σήμερα στην Καρδίτσα όπου έχασε 82-80 από την τοπική Αναγέννηση και παραμένει προτελευταίος στην βαθμολογία
Πιο συγκεκριμένα  στα 15'' οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 80-79 με 2 ελεύθερες βολές και στα 2" ο Γεωργάκης αστόχησε σε σουτ για τον ΦΟΑ , με τον Αργύρη να παίρνει το ριμπάουντ για την  Καρδίτσα . Με 0,1" να απομένει, ο Μακρόπουλος πήγε με δύναμη πάνω στον Αργύρη για να κάνει φάουλ προκειμένου να σταματήσει ο χρόνος. Ο παίκτης των γηπεδούχων πήρε το φάουλ όμως χτ.υπησε τον Μακροπουλο  γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα  τελικά την αποβολή  και των δύο
Στις ελεύθερες βολές που δόθηκαν  ο Ψυχογιός (αντί του αποβληθέντα Αργύρη) έκανε το 82-79 και έπειτα ο Βασίλογλου (αντί του Μακρόπουλου) με 1/2 βολές μείωσε σε 82-80. Η επαναφορά ανήκε στον ΦΟΑ από το κέντρο του γηπέδου που με μακρινή πάσα προσπάθησε να στείλει το ματς\  στην παράταση, όμως το άγγιγμα  στην μπάλα του Γεωργάκη κατέληξε στη στεφάνι,

Τα εκάλεπτα: 1ο  20-16,  20 (14-16) 34-32 (ημίχρονο) 3ο (24-22)  58-54,  4ο (24-26) 82-80 (τελικό)
Διαιτητές: Πράττος-Κωνσταντινέλλης
ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Βάτσης): Παπαδόπουλος 9(1), Βασίλογλου 1, Πάντης, Πονόπουλος 5(1), Παπαβράαμ , Κανονίδης, Αβραμίδης 6(1), Γεωργάκης 26(4), Μακρόπουλος 20(2), Παουλεάνου 4(1), Στρέπκος 10.