Τετάρτη, Φεβρουαρίου 02, 2022

Αποκλεισμός από το Κύπελλο χωρίς αντίσταση 17-25 από τον ΠΑΟΚ

Σε παιγνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο ΔΑΚ Εδεσσας για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας στο χάντμπολ ο Αερωπός MANDYNAMIC γνώρισε βαριά ήττα και αποκλεισμό με 17-25 από τον ΠΑΟΚ ο οποίος έφθασε να προηγείται ακόμη και με +11(10-21) στα μέσα του β μέρους

Στο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά με 6-10 και το παιγνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στα πρώτα 5-6 λεπτά του 2ου ημιχρόνου όταν ο ΟΠΑΟΚ με 3 πέναλτι και σερί 1-5 ξέφυγε με 7-15 κόβοντας κάθε διάθεση αντίδρασης στον Αερωπό MANDYNAMIC που θα επικεντρωθεί πλέον στον στόχο του πρωταθλήματος και της ευρωπαϊκής εξόδου

Τα πεντάλεπτα :1-2, 1-4, 2-6, 4-9, 5-10, 6-10 (ημίχρονο), 7-13, 8-17, 9-19, 11-20, 16-23, 17-25.(τελικό)

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης.

Δίλεπτες αποβολές : 5-3.

Πέναλτι: 0/0 - 5/6

Αερωπός MANDYNAMIC  (Ταρινίδης): Βέρεμτσουκ  Δάιος, (τ/Φ)Τσέλιος, Μήγγας 1, Γάτσης, Κράλλης 1, Μπούτκαρης 2 Καράτζιος, Λιόφης, Πετρίτσκο 2, Τοκάρεφ, Μποκάρεφ 7, Κυριακού 3, Γιαννούσης, Γερμασέβιτς 1, Κρίβιτς.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Μπάρμπας,Γκιγκοφ (τ/Φ)Παπάζογλου, Νικολαΐδης 1, Μέντουριτς, Αποστόλου 2, , Βαφείδης, Σεϊρεκίδης 8, Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης 6, Τριανταφυλλίδης 2, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς 2, Τζωρτζίνης 3, Μισαηλίδης,  Τσαμουρίδης.