Παρασκευή, Σεπτεμβρίου 22, 2017

Κύπελλο ΕΚΑΣΚΕΜ :1οι και αήττητοι με την ολοκλήρωση του α΄γύρου στον Δ' Ομιλο οι Ικαροι Γιαννιτσών 61-46 τον Αθλο (φώτο)

Οπως αναμενόταν οι Ικαροι Γιαννιτσών έκανα το "4 στα 4'' προχθές στο ΔΑΚ Γιαννιτσών επικρατώντας με 61-46 επί του νεανικού Αθλου Αλεξάνδρειας και έκλεισαν την α΄γύρο του δ΄Ομίλου στο Κύπελλο,μόνοι στην 1η θέση και αήττητοι
Αρχικά ο Αθλός έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους (12-13,) παίζοντας πιεστκή άμυνα σε όλο το γήπεδο και ευστοχώντας σε όλα τα σουτ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και με καλύτερη άμυνα  πέρασαν μπροστά  31-24.στην λήξη του ημιχρόνου
Στο β΄μέρος οι Ικαροι ήταν σοβαροί  εξ αρχής και έχτισαν διαφορά ασφαλείας 46-32.στην λήξη της 3ης περιόδου ,ενώ συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό προηγούμενοι ακόμη και με διαφορά 22 πόντων στο 34΄(54-32 πριν διαμορφωθεί  το τελικό 61-46