Δευτέρα, Σεπτεμβρίου 25, 2017

Κύπελλο ΕΚΑΣΚΕΜ : Νίκη πρωτιάς ο Εδεσσαίκός στα Γιαννιτσά 49-62 τους Ικαρους (φωτο)

Με καθοριστικούς στην τελευταία περίοδο τους Χρήστο Δοδόπουλο και Γιάννη Υφαντίδη στην επίθεση που σημείωσαν 8 και 7 πόντους αντίστοιχα ο Εδεσσαϊκός "έτρεξε" ένα φοβερό επιμέρους σκορ 4-21 και έφυγε θριαμβευτής χθες βράδυ από τα Γιαννιτσά με 49-62 επί των Ικαρων , αν και έχανε στην 3η περίοδο ακόμη και με 12 (!)
Και οι δύοομάδες ήταν τραγικά άστοχες από την γραμμή των 3 πόντων με συνολικά ποσοστά κάτων του 20% ωστόσο μέτρησε υπερ των νικητών το σαφώς πιο "βαθύ'ρόστερ που διαθέτουν
Ετσι έχοντας καλύψει το -8 του α΄αγώνα ο Εδεσσαίκός ¨αγκλαλαισε" την 1η θέση και την πρόκριση στο "φάιναλ φορ''

ΙΚΑΡΟΙ(Ντουβαλέτης) Μπογδάνης 11 (2 τρ)  Πολυχρονιδης  9 (1 τρ)   Μισιωνης 5, Χατζημωυσης 7 (1τρ) Τολιοπουλος 8 (1τρ) Βασιλειάδης 8 , Τσελα
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ (Σταυρόπουλος) Κληντσαρης 10 (1 τρ) Υφαντίδης 18 (1 τρ) Πετκος  3    (1τρ) Μαλλιάρης 6  Δοδοπουλος  11(1 τρ) Ξυλουργίδης 2 Χατζηχαρίσης 12 (1 τρ)  Μάρκου,  Μποζίνης Χαραλαμπίδης

Θυμηθείτε το live του αγώνα
2-3 το σκορ στο 2'
Τρομερά άστοχες οι δύο ομάδες έχουν 1/17 τρίποντα
10-12 λήγει η α περίοδος με τρίποντο πίσω από το κέντρο του Κληντσαρη
22-12 προηγήθηκαν οι Ίκαροι στο 15 με τρίποντα Μπογδάνη Τολιοπουλου ημίχρονο 29-19 με τρίποντο στη λήξη του Χατζημωυση
41-39 μείωσε ο Εδεσαικος αλλά οι Ίκαροι ξέφυγαν 45-41στο 30