Δευτέρα, Δεκεμβρίου 17, 2018

Εδεσσαϊκός :Στο Αμύνταιο έμπαιναν όλα , χθες ...τίποτα και νέα "γκέλα" εντος 1-1 με τον Λαγκαδ'α

Οσο αποτελεσματικός και παραγωγικός ήταν ο Εδεσσαίκός στο 0-8 του Αμυνταίου την περασμένη Κυριακή ,αλλο τόσο άστοχος και άτυχος αποδείχθηκε χθες αφού έχασε σωρεία ευκαιριών απέννατι στην ΑΠΕΛ προν διασώσει τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας με 1-1
Οι "πράσινοι" έιχαν συνεχώς την υπεροχή απειλώντας διαρκώς αλλά στο 55 δέχθηκαν γκο κόντρα στην ροή του αγών από κεφαλιά του Τριανταφυλλίδη.Στην συνέχεια ο Σαπάνης ΄'εριξε στον αγώνα Λαφαζανίδη και Μεταξά,πάιζοντας με 2 φορ για να ισοφαρίσει τελικώς με διαγώνιο σουτ του Μετάξα στο 85΄
Νωρίτερα είχε αποβληθεί με 2η κίτρινη ιΚιόρτσης
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Σοιλεμεζογλου,Κωνσταντινίδης, Κιορτσης,Μωυσιδης,Χαραβητιδης,Τούφας (60 Μεταξάς) ,Παπαγεωργίου,Ταουσιανης,Τσιακαλος (60΄Λαφαζανίδης) ,Ντογος (8ο΄Σφέτκος) Παπαδημητρίου

2 σχόλια:

ΦΙΛΑΘΛΟΣ είπε...

ΟΤΙ Ο ΧΑΡΑΒΗΤΙΔΗΣ ΠΗΓΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΔΙΑΣΕΙΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΓΑΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ. ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΜΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ.

Ανώνυμος είπε...

Φίλοι καλημέρα και καλή εβδομάδα. Χθες είχαμε ακόμα μια "υπέροχη" εικόνα της λεγόμενης
"άγριας" ομορφιάς του ποδοσφαίρου . Ένα πεντακάθαρο και ΔΙΚΑΙΟ 5-1 ( ή έστω 5-2 ) για μας μετατράπηκε σε μια παρά λίγο ήττα. Θα σας φανεί αστείο αλλά πιστεύω ότι ο Θεός μας τιμώρησε για την έλλειψη σεβασμού προς τον αντίπαλο που δείξαμε στο Αμύνταιο . Το χθεσινό παιχνίδι ήταν πιστεύω οριακό για τη διεκδίκηση τουλάχιστον της 2ης θέσης. Μετά από αυτό δεν νομίζω ότι έχουμε ελπίδες .Ωστόσο χθες τα παιδιά μας κέρδισαν ξανά το σεβασμό όλων μας και μας έκαναν να τους χειροκροτήσουμε . Από δω και πέρα ο στόχος για μένα θα πρέπει να είναι το καλό ( και ουσιαστικό) ποδόσφαιρο και ό,τι προκύψει.
Ωστόσο υπάρχει και το μεγάλο θέμα της διαιτησίας . Προσωπικά όσοι με ξέρουν ελάχιστες φορές ασχολούμαι με τη διαιτησία ( τα μπινελίκια στον αγώνα είναι μέρος του "προγράμματος" ...) αλλά χθες υπήρξε καραμπινάτη αλλοίωση αποτελέσματος . Γιατί ναι μεν χάσαμε τα "άχαστα" αλλά αν μετρούσε το ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ γκολ του Τσιάκαλου στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ( και ενώ το αποτέλεσμα ήταν 0-0) όλα θα ήταν διαφορετικά . Γενικά η διαιτησία ήταν προκλητική ( δεν δόθηκε και πεντακάθαρο πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο πριν το γκολ των αντιπάλων ) με αποκορύφωμα το ΕΝΑ ( όχι τρία που λέει το site της ομάδας) λεπτό καθυστερήσεων που κρατήθηκε ( ενώ οι καθυστερήσεις θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον πέντε λεπτά) . Πρέπει όλοι να καταλάβουν ότι ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ σεβασμό και δικαιοσύνη ( όχι εύνοια)
Τέλος θα ήθελα να αναφερθώ σε δύο παίκτες μας : Πρώτα στον μοιραίο χθες Ιάσονα Παπαδημητρίου ο οποίος μετά το τέλος του αγώνα ήταν έτοιμος να καταρρεύσει από τη στεναχώρια του και να του πω ότι αυτά συμβαίνουν και στους μεγαλύτερους γκολτζήδες και ότι εμείς είμαστε πραγματικά χαρούμενοι που τον έχουμε στην ομάδα μας , γι'αυτό φίλε Ιάσων ψηλά το κεφάλι και θα έρθουν καλύτερες μέρες. Τέλος στο μεγάλο παλικάρι μας τον Ανδρέα Χαραβητίδη που όπως μας πληροφόρησε ο Γιώργος έπαιζε με διάσειση και αντί να παραπονεθεί έδωσε το 110% της ψυχής του για την ομάδα . Ένα τεράστιο RESPECT (συγγνώμη για την ξενικούρα ) από όλους μας στον μικρό στην ηλικία αλλά μέγιστο στην ψυχή παίκτη μας. Ευχαριστώ για τη φιλοξενία Κωφίδης Κ.