Σάββατο, Οκτωβρίου 10, 2020

Αερωπός ΜΑNDYNAMIC :Με Κυριακού , Πάβλοβιτς εκτέλεσε 27-23 τον Ζαφειράκη Νάουσας (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Με το Πέτρο Κυριακού και τον Παβλε Πάβλοβιτς να πετυχαίνουν μαζί 12 γκολ στο β μέρος  τον Ιωαννίδη να πραγματοποιεί δύσκολες αποκρούσεις και τον Σέρβο να σταματά επίσης τον πολύ επικίνδυνο στο α μέρος συμπατριώτη του Ματοβιτς,ο Αερωπός MANDYNAMIC πήρε πολύτιμη νίκη σήμερα με 27-23 επί του Ζαφειράκη Νάουσας και σταθεροποιήθηκε στη πρώτη τετράδα της βαθμολογίας
Ιδιαίτερα σχολαστικοί στο ημίχρονο διαιτητές και παρατηρητης διέταξαν εκκένωση του γηπέδου από την Αστυνομία στην ανάπαυλα και είσοδο στο β μέρος μόνο περιορισμένου αριθμού θεατών

Τα  πεντάλεπτα: 4-2, 6-3, 6-5, 9-8, 9-9, 11-10 (ημίχρονο), 13-13, 16-16, 18-17, 22-18, 25-21, 27-23(τελικό)
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Πατιός.
Δίλεπτες αποβολές : 7-5.
Κόκκινη: Παβλοβιτς (59:27 – τρία δίλεπτα).
Πέναλτι: 3/3 – 3/3

Αερωπός MANDYNAMIC (Πηλαλίδης): Ιωαννίδης Αθανασίου,(τ/Φ) Μέτσης, Ρομπής, Γάτσης, Τζουβάρας 2, Κράλλης 3, Κώστας, Μαυρόπουλος, Μπούτκαρης, Πάβλοβιτς 5, Βαφείδης 3, Μισαηλίδης 5, Κυριακού 9, Γιαννούσης, Μουμτζιδέλης.

Ζαφειράκης (Δεληγιάννης): Κότσιφας,Μαυροδουλάκης 6, Ρότζιος, Θεοδωρόπουλος 6, Πίτος, Τσαγκεράς, Διδασκάλου, Τσάτσας 1, Ραντίσεβιτς 1, Τζουβάρας, Κρέξης, Μπουμπουλέντρας, Πετρίδης, Χατζηγεωργίου 1. Πινακούδης, Μάτοβιτς 8. Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Πατιός. Δίλεπτα: 7-5. Κόκκινη: Κόκκινη: Παβλοβιτς (59:27 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 3/3 – 3/3