Κυριακή, Σεπτεμβρίου 18, 2016

Νησί -Εδεσσαικός 1-4 με Παπαστεργίου και Προύντση...

Μπορεί να δυσκολέυτηκε για ένα ημίχρονο απο τον Αρη Νησίου ο Εδεσσαικός σήμερα το απόγευμα στο Κλησοχώρι,αλλά στο β 45λεπτο έκανε επίδειξη πληρότητας και ετοιμότητας συντρίβοντας τον αντίπαλο του με 1-6 .Μεγάλος πρωταγωνιστής με 4 γκολ ο Γιώργος Παπαστεργιου (0-1 στο 8.1-3 στο 50, 1-4 στο 64 και 1-6 στο 80) αλλα και αποκάλυψη ο 16 χρονος μέσος Γρηγόρης Προύντσης που πέτυχε το 1-2 και 1-5 διακιώνοντας την εμπιστοδύνη του Νασιόπουλου αντί άλλων εμπειρότερων παικτών στην θέση του, Το γκολ της (προσωρινής) ισιφάρισης για το Νησί ο Μισαηλίδης με το μυαλό των "κιτρίνων" πάντως να βρίσκεται στην υπόθεση της αντικατάστασης του Ασπρου στην Α1 ,όπου είναι σχεδόν δεδομένο πιά ότι  θα δώσουν αγώνα μπαράζ με το Σταυροδρόμι
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Βόλτσης,Βλαδοβίτης (60 Σφέτκος) ,Κούμπους,Παπαηλία,( 75Παπουλίδης) Ουζούνης,Κιόρτσης,(60Τζούρτζου)Παπαγεωργίου Κ.Προύντσης,Μεταξάς,Παπαστεργιου ,Λαφαζανίδης