Κυριακή, Σεπτεμβρίου 18, 2016

ΓΑΣ Εδεσσας-Παιδικό Αρη 61-69 σε φιλικό αγώνα

Σε φιλικό παιγνίδι που έγινε χθες το απόγευμα στο ΔΑΚ Εδεσσας και στο πλαίσιο της  σύναψης συνεργασίας των δύο συλλόγων σε επίπεδο υποδομών , η Ανδρική ομάδα του ΓΑΣ υπόδέχθηκε την Παιδική του Αρη Θεσ/ν'ικης με τελικό σκορ 61-69 για τους "κ'ιτρινους"
Ο ΓΑΣ με έμπειρους αλλά και "προχωρημένης " ηλικίας παίκτες στο δυναμικό του είχε τον έλεγχο του παιγνιδιού για 30 λεπτά , αλλά δεν άντεξε στην τελευταία περίοδο απέναντι στους πιό γυμνασμένους 14χρονους και 15 χρονους του Αρη που πίεζαν και έτρεχαν στον αιφνιδιασμό επί 40 λεπτά ,αλλά υστερούσαν στο περιφερειακό σουτ και τις ελεύθερες βολές
Η εδεσσαική ομάδα προηγήθηκε 36-35 στο ημίχρονο και στην 3η περίοδο κυριάρχησε και βρέθηκε στο 30΄ μπροστά με +7 (54-47)χάρη στους 10 πόντους του Μαλλιάρη (2 τριποντα) και άλλους 4 από τον Δημητρόπουλο
ΓΑΣ(Λούσης) Βεκόπουλος, Δαφνής,Γεωργιάδης, Τσολάκης, Μαλλιάρης, Δημητρόπυλος, Χαραλαμπίδης, Τσακώντσης,Λούσης,Μποζίνης