Σάββατο, Σεπτεμβρίου 17, 2016

Χάντμπωλ : Δεν άντεξαν στο τέλος τα κορίτσια του Μ. ΑλεξάνδρουΓιαννιτσών, φιλική ήττα 37-27 από τον ΠΑΟΚ

Βαριά και άδικη σε έκταση ήττα με σκορ 37-27 γνώρισε το απόγευμα η Γυναικεία ομάδα του Μ.Αλέξανδρου Γιαννιτσών από τον ΠΑΟΚ , σε φιλικό που έδωσε στην Μίκρα . Τα κορίτσια του "Μέγα" στάθηκαν εξαιρετικά για 45 λεπτά παραμένοντας κοντά στο σκορ ενώ αρχικά είχαν και προβάδισμα 2 τερμάτων .Στο β μέρος ένα χαμένο πέναλτυ στο 14-13 έδωσε την δυνατότητα στον ΠΑΟΚ να ξεφύγει με 18-13 , ο Μ.Αλέξανδρος μείωσε ξανά στα 2 γκολ 18-16 και 20-18 αλλά χωρίς συνέχεια αφου σταδιακά ο "Δικέφαλος" αύξησε πάλι την διαφορά και έφθασε σε ευρεία νίκη με 37-27 , σκορ πάντως που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιγνιδιού