Δευτέρα, Μαΐου 22, 2017

Γ΄Εθνική :"Φινάλε" με ήττα 3-0 στην Καλαμαριά και 12η θέση για τον Αλμωπό

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Αλμωπός χθες στην έδρα του πρωτοπώρου Απόλλωνα Καλαμαριάς , αφιύ μετά το 0-0 του πρώτου 45λεπτου οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως στο β΄μέρος και επιβλήθηκαν με σκορ 3-0
Ετσι ο Αλμωπός ολοκλήρωσε την παρουσία του στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου καταλαμβάνοντας την 12η θέση
Τα γκολ Πόποβιτς 51΄από σέντρα Κυβελίδη, Συμελίδης 64' απόλάθος της άμυνας και Βεργώνης στο 80΄με κεφαλιά από από κόρνερ του Πόποβιτς
  ΑΠΟΛλΩΝ: Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καπίας, Βεργώνης, Συμελίδης (70΄ Χασομέρης), Ν'Λουντουλου, Πόποβιτς, Λιόνης, Καλαϊτζίδης (75΄ Φάμπιο), Καλογέρης (84΄ Πετρούσης).
ΑΛΜΩΠΟΣ: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Παπασυμεών, Ρογγότης, Παπαζούδης, Μπρέγκου (75΄ Ζαρογιάννης), Παπαευθυμίου  (90΄Παρούτογλου),  Ελευθεριάδης Γ., Αλμπάνης (56΄ Μιχαηλίδης), Ελευθεριάδης Λ., Μουρατίδης.
H "εικόνα' της 30ης αγωνιστικής
ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ

ΑΠΕ Λαγκαδά            -                       Ορφέας Ξάνθης           0-3
Απόλλων Καλαμαριάς            -           Αλμωπός Αριδαίας     3-0
Δόξα Προσκυνητών    -                  Μακεδονικός Φούφα     1-2
Εορδαϊκός       -                              Α.Ε.Π. Βατόλακκου          3-0 α.α.
Καμπανιακός   -                             Α.Ο. Καβάλα                      0-1
Απόλλων Παραλιμνίου           -           ΦΑΣ Νάουσα               4-0
Νέστος Χρυσούπολης            -           Δόξα Δράμας                1-2
Ρεπό: Α.Ο. Καρδίας