Κυριακή, Μαΐου 14, 2017

Καλή-Αμπελιές 2-1 (φώτο)

"Αυτοκτόνησε" σήμερα στην Καλή ο Αρης Αμπελιών στην Καλή χ΄νοντας με σκορ 2-1 από την τοπική Νίκη και μαζί το πλεονέκτημα της έδρας στον τελικό αγώνα "πλαίη άουτ" που θα δώσει για την Παραμονή με τους Προμάχους
Οι "κίτρινοι" προηγήθηκαν νωρις με τον Σιδώρη (12΄) αλλά η Καλή απάντησε στο 27΄με τον Πλακαδίτη και το ημίχρονο τέλειωσε ισόπαλο 1-1
Το α΄20λεπτο του β΄μέρους ήταν καταδικαστικό για τους φιλοξενούμενους αφού έχασαν 3-4 κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθούν
Στο 54΄ο Παπαδόπουλος νικήθηκε στο τετ-α-τετ και στην επαναφορά ο Τσάλμας αστόχησε σχεδόν σε άδεια εστία , ενώ στο 56΄η κεφαλιά του προωθημένου Βουζβούρη σταμάτησε στο δεξί καθετο δοκάρι
Η Καλή με περισσότερες δυνάμεις έγινε έγινε πιό επικίνδυνη μετά το 60΄και στο 63΄ο Σίσκος με άψογο συρτό πλασέ από διαγώνια σέντρα του Μαυρόπουλου έγραψε το 2-1
Στο 67΄ο Σιδώρης σχεδόν εξ επαφής σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι και στο 76΄ο Πληκαδίτης έχασε κλασική ευκαιρία για την Καλή από το σημείο του πέναλτυ, ενώ η πίεση του Αρη στα τελευταία λεπτά ήταν άκαρπη με συνέπεια να παραμείνει μέχρι τέλους το 2-1