Τετάρτη, Αυγούστου 30, 2017

Ηττα του Εδεσσαϊκού στο τέλος 1-0 στα Κουφάλια

Καλή εμφάνιση για 60΄πραγματοποίησε ο Εδεσσαικός σήμερα στα Κουφάλια αλλά στο τελευταίο ημίωρο λόγω έλλειψης δυνάμεων αλλά και συνοχής  εξαιτίας των μαζικών αλλαγών , υποχρεώθηκε τελικά στην πρώτη του φιλική ήττα με σκορ 1-0 από τον τοπΙκό ΠΑΟ, ομάδα Α1 της ΕΠΣΜ
Οι "πράσινοι'' είχαν τις ευκαιρίες για να προηγηθούν στο 0-0 , κυρίως με ένα δυνατό σουτ του Σκαθαρούδης στο 25΄και ένα τετ-α-τετ του Κούμπους στο 40' αλλά μετά το 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι μετέφεραν σταδιακά την μπάλλα στην περιοχή του Παπουρτζή και άρχισαν να απειλούν
Ετσι αφού στο 70'ο υψηλόσωμος πορτιέρο απέκρουσε δύσκολα εκτέλεση φάουλ και στο 75΄ο Φωτιάς έδιξε πάνω στην γραμμή πλασέ αντιπάλου , στο 78΄γράφτηκε το τελικ΄λο 1-0 από αμφισβητούμενη πάντως θέση οφσάιντ
Ο Εδεσσαϊκός προσπάθησε στα εναπομείναντα λεπτά για την ισοφάριση αλλά στο 87΄ο Κάρτζιος απέτυχε να σκοράρει μόνος του με τον τερματοφύλακα
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Παπουρτζής,Κούμπους,Κιόρτσης( 60΄Τζατζανάς) Αβραμίδης (62 Ιωσηφίδης),Φωτιάς,Παπαγεωργίου (60΄Προύντσης),Ρέτζια (60΄Γολιδόπουλος) ,Κάρτζιος,Σκαθαρούδης (46΄Καράμπελας) ,Ταουσιάνης (46΄Σφέτκος)  ,Λαφαζανίδης (70΄Μπουράκης)