Δευτέρα, Οκτωβρίου 30, 2017

Νίκησαν 0-3 στην Εδεσσα αλλά έχουν παράπονα τα Τρίκαλα ,από την Διαιτησία και την συμπεριφορά των φίλων του Εδεσσαϊκού !!

Μπορεί εντός αγωνιστικού χώρου τα Τρίκαλα Ημαθίας να επικράτησαν δίκαια και πανηγυρικά του Εδεσσαίκού με σκορ 0-3 στον χθεσινό αγώνα , ωστόσο δεν παρέλειψαν στο τέλος να εκφράσουν αρκετά  παράπονα για την διαιτησία του Θεσαλλονικιού Μιχούλια όπως και για την συμπεριφορά των φίλων του Εδεσσαίκού προς τον πάγκο της ομάδας τους και τους εκδρομείς δικούς τους φιλάθλους,με αποκορύφωμα τα επεισόδια και και τις συμπλοκές που σημειώθηκαν στην κερκίδα τόσο στην φάση της αποβολής όσο και στο 75ο λεπτό
Οι παράγοντες του Μ.Αλεξάνδρου υποστήριζαν ότι τους αποκαλούσαν εξ αρχής  ''γύφτους' και ''χωριάτες'' τόσο στον πάγκο όσο και στην εξέδρα προκαλώντας τους διαρκώς , ενώ για την διαιτησία όπως διευκρίνισε στην συνέντευξη Τύπου ο προπονητής , τα παράπονα αφορούσαν μόνο το χρονικό διάστημα μετά το 0-3 και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου,με αποκορύφωμα όπως υποστήριξε την''άδικη αποβολή του Ταταρίδη  με δύο κίτρινες σε ισάριθμες φάσεις που δεν έκανε ούτε φάουλ'