Κυριακή, Μαρτίου 11, 2018

Μόνο για ένα ημίχρονο "πάλαιψε'' ο Αερωπός στον ημιτελικό , ήττα 28-19 από τον Δούκα (φωτο +βίντεο)

Ενα ημίχρονο άντεξε ουσιαστικά ο Αερωπός  στο χθεσινό ημιτελικό του Κυπέλλου με τον Δούκα αφού μετά το 35΄ "πέταξε λευκή πετσέτα" λόγω κόπωσης αλλά και απουσιών (Κράλλης και Τριανταφύλλου μετά το 40΄) με συνέπεια να ηττηθεί τελικά με 28-19
0 Αερωπός προηγήθηκε με 4-5 και  6-8 , βγάζονυτας αιφνιδιασμούς στο ξεκίνημα, , αλλά ένα επιμέρους  4-0 του Δούκα άλλαξε τα δεδομένα και τον έφερε μπροστά στο σκορ με 11-9 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Αερωπός μπήκε εξίσου δυνατά και ισοφάρισε σε 12-12 (από 12-9), αλλά η ομάδα του Κωστή Μπούνα πήρε ξανά τα ηνία του αγώνα και με ένα επιμέρους σκορ 8-1 έκανε το 20-13 στο 44’ και 23-14 στο 50’.

Τα πεντάλεπτα:2-2, 4-4, 6-7, 7-8, 9-8, 11-8 (ημχ.), 12-12, 17-13, 21-14, 22-14, 26-16, 28-19 (τελικό)
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας
 Δίλεπτες αποβολές: 6-4 Πέναλτι: 5/6-2/2
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωστής Μπούνας): Μωραΐτης 4, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 3, Γκέρτσος 1, Νομικός 1, Αποστολίδης, Μίτροβιτς 1, Μπάρμπας, Ντούνης 1, Μπάγιος 4, Ζιβούλοβιτς 5, Νταρσουλάντ,  Αραπακόπουλος 1, Ζαφειράκης 1, Κολλύρης, Κεδέρης 5
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου,Τριανατφύλλου (τ/φ) Π. Τζουβάρας 2, Μαυρόπουλος, Ρόμπης, Φ. Τζουβάρας 3, Κράλλης, Λιάνδης, Ανγκέλοφ 1, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 3, Βαφείδης 1, Κυριμλίδης, Κυριακού 6, Λιόφης, Αρβανιτίδης,