Σάββατο, Σεπτεμβρίου 22, 2018

Εντυπωσιακό ξεκίνημα ο Αερωπός στην Α1 34-26 τον Φοίβο (ΦΩΤΟ)

Ενας Αερωπός απο ...ατσάλι στην άμυνα με κορυφαίο τον Μπάρμπα (21 αποκρούσεις) και και με πλουραλισμό στην επίθεση) έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα πριν λίγο επικρατώντας 34-26 του Φοίβου
Οι θεσαλλονικείς αντιστάθηκαν μόλις για ...5 λεπτά (3-3) αφού στην συνέχεια ο Αερωπός με σερί 5-0 και μπροστάρη στην επίθεση τον Δημάκη ξέφυγε 8-3 και έκτοτε δεν ξανακινδ΄υνεψε ουσιαστικά
Στο ημίχρονο η ομάδα της Εδεσσας προηγήθηκε 16-11 και στο 2ο μέρος η διαφορά αυξανόταν αργά αλλ΄λα. σταθερά (19-13, 22-16, 25-18και 30-22, εν'ω 'εφθασε και τα 10 γκολ με τον αρχηγό Π. Τζουβάρα στο 58'
Με την λήξη ο υπηρεσιακός τεχνικός της ομάδας Δεληχρήστος ευχαρίστησε του παίκτες για την εμφάνιση τους και την νίκη αλλά ξεκαθάρισε ότι δεν προτίθεται να συνεχίσει ως πρώτος προπονητής
Ετσι εάν δεν υπάρξει εξέλιξη επιστροφής Πηλαλίδη αύριο ο Αερωπός θα ψάξει απο την Δευτέρα νέο τεχνικό

ΑΕΡΩΠΟΣ ( Δεληχρήστος) Μπάρμπας Αθανασίου (τ/φ) Θεοδωρόπουλος 5, Τζουβάρας Π. 2 , Τζουβάρας Φ. 1, Δημάκης 6, Μισαηλίδης 6, Κράλλης 3,Κυριακού 8, Μαυροδουλάκης,Λιάνδης, Μυριρλίδης Κεσίδης 3, Βαφίδης