Σάββατο, Μαΐου 04, 2019

Αερωπος MANDYNAMIC : Εκτός τετράδας στο Παναλλήνιο Παίδων ,με ήττα 17-14 από τον ΠΑΟΚ (φωτο)

Σε ένα συγκλονιστικό παιγνίδι που έγινε χθες βραδυ στο κατ,αμεστο ΔΑΚ Εδεσσας ο Αερωπός δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΠΑΟΚ ,γνωρίζοντας την ήττα με 17-14 ,αποτέλεσμα που τον άφησε 3ο στον Ομιλο και εκτός τετράδας
Ο "Δικέφαλος'' πήρε εξ αρχής το προβάδισμα με 1-6 και 3-9 εκμεταλευόμενος την επιθετική αδυναμία των παικτων του Αερωπού και έκλεισε το ημιχρονο με 6-10 .
Οι γηπεδούχοι έκανα προσπάθειες ανατροπής στο β μέρος και κυρίως στα τελευταία λεπτά αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ( και της Εθνικής Πάιδων) Μπαμπατζανίδης κράτησε όρθι ατην ομάδα του αποκρούοντας πέναλτι και 2 σουτ από τα 6μ.στο τελευταίο τρίλεπτο μη επιτρέποντας στον Αερωπό να φθάσει στην ισοφάριση που θα του έδινε και την πρτοκριση
 Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-1, 8-3, 9-3, 9-5, 10-6 (ημίχρονο), 11-7, 13-9, 15-9, 15-11, 17-12, 17-14.(τελικο)
Διαιτητές: Μπουγιάκας – Νικολαΐδης.
Δίλεπτες αποβολές: 3-0.
Πέναλτι: 2/2 – 4/6

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Μπαμπατζανίδης, Αλεξανδρόπουλος, Μαλανδρής 2, Μαυρουλοσηφάκης, Βελισσαρίου, Σαχίνης 2, Τεληκώστογλου Στ. 2, Νατσιόπουλος 1, Λαμπούδης, Κυριακίδης 4, Κοντούδης, Γιορανίδης 6, Παπαγιώτας, Καρυπίδης, Τεληκώστογλου Μ., Ζερβίδης.
Αερωπός  MANDYNAMIC (Δεληχρήστος): Μησιρλίδης 4, Γάτσης 3, Ξενίδης, Πέρρος, Λιανδής 2, Γέργης, Πάσχος 3, Τοτίδης, Καρακατσάνης, Κατσάκης, Ποπτσής, Στόμας, Τσέλιος, Μουμτζιδέλης 2, Άικος, Μαρίνος.