Σάββατο, Απριλίου 02, 2022

Αριστοτέλης Σκύδρας : Ήττα σοκ 1-3 από τον Κέρκη Σάμου , κινδυνεύει με αποκλεισμό

Πραγματοποιώντας κάκιστη εμφάνιση ο Αριστοτέλης ηττήθηκε σήμερα με 1-3 σετ από τον Κέρκη Σάμου στο ΔΑΚ Σκύδρας και βρίσκεται πλέον με την πλάτη στο τοίχο ,αφού εάν χάσει και στην Σάμο θα αποκλειστεί  από την συνέχεια τού πρωταθλήματος και θα μείνει οριστικά εκτός διεκδίκησης της ανόδου στην Volleyleague

Στο α σετ ο Αριστοτέλης ήταν καλύτερος προηγήθηκε σταθερά με διαφορές ασφαλείας μέχρι το 21-17 και παρά την μείωση του σκορ σε 21-20 έφθασε στο 1-0 με 25-22

Στο β' σετ... δεν μπήκε ποτέ στο παρκέ και Κέρκης με 13-25 ισοφάρισε σε 1-1

Στο Γ σετ πάλι ο Κέρκης ήταν καλύτερος με το Αριστοτέλη να μειώνει σε 11-13 από 8-13 αλλά στο σημείο εκείνο ο Κουβανός Τόρες να κάνει 3 διαδοχικά λάθη (χαμένο σερβίς, άστοχη επίθεση και επίθεση στην αντένα) επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους ν ξεφύγουν παλι με 11-16 και να πάρουν εύκολα το σετ με 16-25 για το 1-2

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το 4ο σετ που έληξε 15-25