Σάββατο, Ιανουαρίου 14, 2017

ΕΚΑΣΚΕΜ Α΄Ανδρών :Εύκολα ο Πανεδεσσαικός 78-52 την Αλεξάνδρεια

Με άμυνα ...βγαλμένη από σεμινάριο στο α ημίχρονο και ειδικά στην 2η περίοδο (18-0!!!) ,εξαιρετικό πλουραλισμό στην επίθεση (πέντε παίκτες με διψήφιο νούμερο) και τους νεαρούς Γιαννούλτση (14 ετών) και Ντουλαβέρη (17) να εντυπωσιάζουν κερδίζοντας τις εντυπώσεις, ο Πανεδεσσαικός συνέτριψε πριν λίγο 78-52 την Αλεξάνδρεια ,παραμένοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας .
Το παιγνίδι κρίθηκε ουσιαστικά από το α μέρος όταν οι γηπεδούχοι κυριαρχώντας κατά κράτος και στις δύο πλευρές του γηπέδου πήραν διαφορά 24 πόντων

Τα δεκαλεπτα 1ο 23-17 , 2ο (18-0) 41-17 (ημίχρονο) 3ο (18-22 )   59-39  4ο (19-13) .78-52 (τελικο σκορ)

ΠΑΝΕΔΕΣΑΙΚΟΣ (Βατός) ΠΕΤΚΟΣ 15,ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ   12,ΓΙΑΝΝΟΥΛΤΣΗΣ   11 ,ΧΑΤΖΗΧΑΡΙΣΗΣ 13,ΤΣΑΜΗΣ  2, ΚΛΗΝΤΣΑΡΗΣ 4,ΝΤΟΥΛΑΒΕΡΗΣ 15, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ  2,ΤΟΤΛΗΣ   4,ΚΑΡΑΙΣΑΡΙΔΗΣ  .