Κυριακή, Φεβρουαρίου 11, 2018

ΕΚΑΣΚΕΜ-Α΄Ανδρών : Νέα ήττα ο Εδεσσαίκός BC 72-57 στην Αλεξάνδρεια

Παίζοντας ουσιαστικά με 6 παίκτες σε όλο το παιγνίδι (Κληντσάρης, Χατζηχαρίσης, Πέτκος, Υφαντίδης, Τσάμης, Θεοδώρου) και χωρίς Δοδόπουλο Χαραλαμπίδη κάτω από τα καλάθια , ο Εδεσσαίκός πάλαιψε χθες για τρεις περιόδους στην Αλεξάνδρεια , αλλά δεν απέφυγε τελικά την 7η ήττα του στα 8 τελευταία παιγνίδια με σκορ 72-57
Η ομάδα του Νομού είχε σταθερό προβάδισμα 8-12 πόντων στο α΄μέρος και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 25-32 , από κάποια χαμένα ρημπάουντ στο τέλος.
Στο β μέρος ο Εδεσσαϊκός κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 28΄ (42-43) αλλά σε έκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι προσπέρασαν με καλάθια στον αιφνιδιασμό και τελικά στην 4η περίοδο με επιμέρους σκορ 24-12 έφθασαν σε μια σημαντική νίκη

Τα δεκάλεπτα 1ο 12-21, 2ο (13-11)25-32 (ημίχρονο), 3ο (23-13) 48-45,  4ο (24-12) 72-57.(τελικό σκορ)