Παρασκευή, Μαρτίου 02, 2018

Ηττα στο τέλος ο Αερωπός 25-23 από τον Φίλιππο

Η ομάδα του Νομού ξεκίνησε νωθρά και βρέθηκε να χάνει με 4-0 στο 4΄και 5-1 στο 6΄ στην συνέχεια όμως και μέχρι το 25΄έκανε εκπληκτικά πράγματα  στο παρκέ σε άμυνα και επίθεση φθάνονττας να προηγείται με +5  (7-12) πριν λήξει το ημίχρονο
Εκεί όμως ο τραυματισμός στην επιγονατίδα του εκπληκτικού μέχρι τότε κάτω από τα δοκάρια Αστέρη Τριανταφύλλου επηρέασε σαφώς την ομάδα κυρίως αμυντικά με συνέπεια οι Βεροιώτες να αντεπιτεθούν και να μειώσουν στην λήξη του ημιχρόνου σε 12-14 γκολ του Γρηγοριάδη ακριβώς με την κόρνα της Γραμματεία
Κορυφαίος σκορερ με 4 γκολ ο Δημάκης , ενώ από 3 έχουν πετύχει Κράλλης και Κυριακού , 2 ο Ντράσκιτς και από 1 Βαφείδης, Αγκέλοφ
Αγωνία υπάρχει τέλος για την κατάσταση του Τριανταφύλλου που δείχνει να πονάει στοα ριστερό γόνατο
B ΜΕΡΟΣ
Πέρασε μπροστά με 2 πέναλτι ο Φίλιππος 15-14
Ισοφάρισε στον αιφνιδιασμό ο Αγκέλοφ
16-15 στο 38΄
Τρώνε πολύ ξύλο οι παίκτες του Αερωπού , αλλά χρεώνονται αυτοί με δίλεπτες
Απαράδεκτη διαιτησία έδρας για να "χρυσώσει το χάπι'' στον της μέτριας φετινής πορεία του Φίλιππου
17-15 στο 40΄με νέο πέναλτι
18-15 στο 41΄ και ενώ ο Αερωπός παίζει με ...4.
Αστεία πράγματα ...
22-19 με πέναλτι του Δημάκη στο 50'
είχε ευκαιρίες να μειώσει κι άλλο ο Αερωπός αλλά ο Βαφείδης έχασε δυο καλές επιθέσεις