Κυριακή, Ιουνίου 24, 2018

Τραυματίστηκε και έχασε μετάλλιο και όριο Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ο Εδεσσαίος Αρβανίτης στους Πανελλήνιους της Κατερίνης, 4ος ο Τουλγαρίδης του ΟΦΚΑ Γιαννιτσών (φωτο)

Ατυχος στάθηκε ο 16 χρονος Εδεσσαίος πρωταθλητής των 110μ. μ εμπόδια Βασιλης Αρβανίτης του ΓΥΕ στην χθεσινή πρώτη ημέρα των Πανελλήνιων αγώνων Παίδων -Κορασίδων στην Κατερίνη
Ο ταλαντούχος αθλητής τραυματίστηκε στον τελικό του αγωνίσματος ενώ ήταν 2ος και έχασε έτσι λένα σίγουρο μετάλλιο αλλά και έναν χρόνο πρόκρισης στο ευρωπαικό πρωτάθλημα αφού ήταν κοντά στον 1ο Καμαρινό (τον είχε νικήσει πρόσφατα στα Αλεξάνδρεια) ο οποίος έπιασε το 'οριο (13''95) κάνοντασς 13'' 78
Κατά τα άλλα ο Γ.Σ Εδεσσας ε'ιχε μια διάκριση χθες; σε τελικό με την 7η θέση της Γεωργίας Μπέντση στον ακοντισμό που έκανε ατομικό ρεκόρ 40.96μ.., ενώ την καλύτερη εμφάνιση από πλευράς Νομού έκανε ο Γιαννιτσιώτης εμποδιστής του ΟΦΚΑ Φίλιππος Νίκος Τουλγαρίδης τερματίζοντας 4ος στα 11ομ. με 14''66
Τέλος ο Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών είχε μια 9η θέση με την Χατζημιχαηλίδου στα 100μ.εμπόδια η οποία έχασε για 1 εκατοστό του δευτερολέπτου την πρόκριση στον τελικό