Τετάρτη, Απριλίου 24, 2019

Κυπελλουχος στα πέναλτι ο Εδεσσαϊκός 6-7 τον Α.Σ Γιαννιτσά ,άργησε αδικαιολόγητα κατά 20΄να αρχίσει ο τελικός (,,,)

Σε ένα δραματικό τελικό που άρχισε αδικαιολόγητα  με 20 λεπτη καθυστέρηση , και ολόκληρώθηκε στα πέναλτι ο Εδεσσαϊκός κατέκτησε σήμερα στο γήπεδο των Γαλατάδων το Κύπελλο της ΕΠΣ Πέλλας νικώντας με συνολικό σκορ 6-7 τον Α.Σ Γιαννιτσά
Ο οποίος Α.Σ.Γ προηγήθηκε στο σκορ με τον Παντελίδη και κρατούσε το τρόπαιο έχρι το 89 όταν και δέχθηκε την ισοφάριση από κεφαλιά του Λαφαζανίδη
Στην ημίωρη παράταση δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομα΄δες οδηγήθηκαν στην "ρώσικη ρουλέτα"