Κυριακή, Μαρτίου 12, 2017

ΕΚΑΣΚΕΜ :-Β' Ανδρών :"Αγκαλιά"με την άνοδο οι Ικαροι Γιαννιτσών !

Οι εκπληκτικοί Ικαροι Γιαννιτσών συνέχισαν χθες την νικηφόρα πορεία τους από τις 11 Δεκεμβρίου και την 6η αγωνιστική (8 στα 8) συντρίβοντας εκτός έδρας τον Κολινδρό με σκορ 50-100 και έτσι βρίσκονται πλέον "αγκαλιά" με την άνοδο αφού τους αρκεί απλά να νικήσουν στο "φινάλε" εντός έδρας την αδύναμη Ν. Σάντα.
Το άλλο "εισιτήριο" της ανόδου στην Α΄Κατηγορία θα κριθεί στο ντέρμπυ του ερχόμενου Σαββάτου ΠΑΟΚ ΑΛμωπίας-Αετός Κιλκίς με τους Αριδαιώτες πάντως εκτός από την νίκη να χρειάζονται πλέον και διαφορά. 11π. ( ήττα 65-55  στον α΄γύρο)
Καθώς  ηττήθηκαν χθες βράδυ  στα Γιαννιτσά με 68-64 από την Ν.Πέλλα ύστερα από συγκλονιστικό παιγνίδι με πολλές διακυμάνσεις ( 1η περίοδος 12-16, 3η περίοδος 44-47, 37ο λεπτό 61-56, , 38.30'' 64-64)