Τρίτη, Οκτωβρίου 10, 2017

Ικανοποίηση στον Αρη Νησίου για την νίκη 0-4 και την εμφάνιση του β΄ημιχρόνου στην Ορμα

Ικανοποιημένοι εμφανίζονται στον Αρη Νησίου για την ευρεία νίκη της πρεμιέρας με σκορ 0-4 μέσα στην δύσκολη έδρα της Ορμας , αλλά κυρίως από την εξαιρετική εμφάνιση απόλυτης κυριαρχίας του β 45λεπτου
Ο τεχνικός της ομάδας Μάριος Παπαδόπουλος μιλώντας σχετικά ανέφερε .

"Σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο . είχαμε ένα μουδιασμένο ξεκίνημα λόγω πρεμιέρας αλλα το γκολ του Γκίνη στην αρχη του δεύτερου ημιχρόνου έλυσε τα πόδια της ομαδος . Ειμαι ευχαριστημένος ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα και το βάθος που εχει η ομάδα αλλα αυτο δεν σημαίνει τόποτα είμαστε ακόμα στην αρχή και προετοιμαζόμαστε για το επόμενο παιχνίδι "
Επόμενος αντίπαλος των '" κιτρίνων" ο Μεγαπλάτανος που προέρχεται από βαριά ήττα 8-0 στους Σαρακηνούς,
Τέλος σε ατομικό επίπεδο ο 22 χρονος Σιμος Γκίνης υπήρξε αναμφισβήτητα ο μεγάλος ηγέτης και πρωταγωνιστής της πρεμιέρας με δύο πανέμορφα σε εκτέλεση προσωπικά τέρματα από ισάριθμα διαγώνια σουτ , ενώ το δεύτερο γκολ προήλθε από εξοχο συνδυασμό Παγιούλα -Παπουλίδη και πλασέ του δεύτερου και το τελευταίο με πέναλτι του Χατζηανδρέου,
Σε μια φάση όπου είχαμε προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης από τον διαιτητή κ. Μιχάλογλου .λόγω διαμαρτυριών και φραστικής επίθεσης που δέχθηκε από παίκτες και παράγοντα της Ορμας