Δευτέρα, Ιουνίου 20, 2016

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

"Αφαντοι" οι  σύλλογοι του Νομού μετάλλια μόνο οι "ξενιτεμένοι" των Γιαννιτσών ...

Το χειρότερο από πλευράς συμμετοχών , διακρίσεων και βαθμολογικής συγκομιδής για τον Κλασικό Αθλητισμό της Πέλλας Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών-Γυναικών ήταν με ...διαφορά το φετινό που διεξήχθη χθες και προχθές στην μακρινή Πάτρα
Ενας "όλος και όλος" αθλητής συλλόγου της Πέλλας πήρε μέρος στην διοργάνωση και διέσωσε κάπως το γόητρο , ο Κώστας Χιντάς στα 110μ εμπόδια με την 6η θέση που κατέκτησε.
Ετσι στην τελική βαθμολογία των Ανδρών ο Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών πήρε την 56η θέση σύνολο 93 σωματείων με 7 βαθμούς , ενώ στις Γυναίκες ο Γ.Σ Εδεσσας με τους 6β. της Δημητριάδου από το Επταθλο (στις Σέρρες) κατετάγη 72ος σε σύνολο 99 σωματείων
Αντίθετα οι "ξενιτεμένοι" αθλητές των Γιαννιτσών σε άλλες πόλεις και συλλόγους της χώρας πήγαν πολύ καλύτερα.
Ο Κώστας Καμπάνης , πρώην αθλητής του ΟΦΚΑ  και τώρα της Ρόδου , κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλιο στα 110μ εμπόδια , ενώ 2ος επίσης στην σκυταλοδρομία 4χ4οο με τον Τρίτωνα Θεσσαλονίκης και 4ος στα 200μ. ήταν ο άλλοτε πρωταθλητής του Μ. Αλέξανδρου Μιχάλης Δαρδανελιώτης.