Δευτέρα, Φεβρουαρίου 11, 2019

Τριγλια-Εδεσσαϊκός 1-0,οι καλύτερες φάσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

1 σχόλιο:

Ανώνυμος είπε...

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα. Στο παιχνίδι χθες δεν ήμουν αλλά βάσει των στιγμιοτύπων επιβεβαιώνεται αυτό που γράφτηκε στο site του συλλόγου δηλάδή στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι και έπρεπε να νικούσαμε 2-0 . Αν συνέβαινε αυτό φυσικά τα πάντα θα είχαν τελειώσει και θα συνεχίζαμε την πορεία . Αλλά αυτή είναι η περιβόητη "ομορφιά" του ποδοσφαίρου και στο δεύτερο ημίχρονο (όπως παραδέχτηκε και ο προπονητής μας ) η εικόνα άλλαξε και τελικά δεχτήκαμε την πίκρα της ήττας στα τελευταία λεπτά από στατική φάση ξανά . Για μένα δεν είχε τόσο σημασία η ήττα αντί της ισοπαλίας αφού το μόνο αποτέλεσμα που υπήρχε και για μας ήταν η νίκη (την οποία αξίζαμε) . Τέλος πάντων τα πράγματα έγιναν φυσικά εξαιρετικά δύσκολα αλλά όσο και να φαίνομαι γραφικός πιστεύω ακράδαντα ότι τα παιδιά μας μπορούν το οκτώ στα οκτώ ( ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ) και αν συμβεί αυτό (όσο και υπερβολικός και αν ακούγομαι) πιστεύω ότι θα πάρουμε τη δεύτερη θέση ( το Παλαιοχώρι φαίνεται να καταρρέει ενώ Αγκαθιά και Τρίγλια δεν έχουν το ειδικό βάρος για την άνοδο ) και στο μπαράζ θα τα δώσουμε όλα . Για να κλείνω ψηλά το κεφάλι , συσπείρωση και όλοι μαζικά κοντά στην ομάδα μας αρχής γενομένης από τον αγώνα της Κυριακής . Κωφίδης Κ. Έδεσσα 11/2/2019.