Παρασκευή, Αυγούστου 26, 2016

Ηττα Αερωπού στο πρώτο φιλικό 31-25 από τον Φίλιππο Βεροιας

Φυσιολογική ήττα με σκορ 31-25 από τον πιό έτοιμο Φίλιππο στην Βέροια γνώρισε πριν λίγο ο Αερωπός Εδεσσας στο πρώτο φιλικό της χρονιάς. Η ομάδα του Νομού χωρίς τον "φύλακα -άγγελο" της εστίας του Χάρη Δελιο και τον νεοαποκτηθέντα Χρύσο άντεξε για ένα ημίχρονο απέναντι στους πρωταθλητές που εμφανίστηκαν σαφώς πιο "μονταρισμένοι" καθώτι σε λίγες ημέρες δινουν Ευρωπαικά παιγνίδια με αντίπαλο ομάδα από την Βοσνία.

Σε ατομικό επίπεδο Δούγιας, Παν. Τζουβάρας και Μπαντής ξεχώρισαν περισσότερο στην επίθεση για τον Αερωπό
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 6-4, 7-7, 8-8, 11-10, 14-11(ημίχρονο), 16-11, 19-14, 22-16, 25-19, 28-23, 31-25(τελικό σκορ)
Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαϊδης
Δίλεπτεςαποβολές: 6-3  ,  Πέναλτι: 4/5 – 6/6
 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Σεϊρεκίδης): Μπουκοβίνας, Καλλιαρίδης, Αρβανιτίδης, Μιχαηλίδης 1, Βραζάλιτσα 5, Φιλόσογλου Κ., Χαραλαμπίδης, Νικολαϊδης, Κόντης 5, Παπαδόπουλος 4, Γραμματικόπουλος, Κορωνάς, Μπαλτατζής, Δραγκόλας 2, Αποστολίδης 4, Κωστακίδης 2, Δομπρής 5, Τριανταφυλλίδης Τ. 3, Τριανταφυλλίδης Δ., Φιλόσογλου Β., Κύρτσος, Ράχιμιτς.
ΑΕΡΩΠΟΣ  Λιούμης, Αθανασίου,(τ/φ) Τζουβάρας Π. 4, Τζουβάρας Φ. 1, Δούγιας 6, Δημάκης, Σεϊρεκίδης 2, Μπαντής 4, Κράλης 2, Κυριακού 1, Χρυσός, Βαφείδης, Θεοδωρόπουλος 4, Κουρουμλίδης 1, Τόιτος, Γουρουφίδης, Λιόφης, Κυρμιλίδης.