Σάββατο, Μαρτίου 30, 2019

Ολος ο Νότος...ενωμένος εναντίον του Αερωπού MANDYNAMIC :Επαιξαν για τον Δούκα , Διομήδης και Αθηναίοι διαιτητές 25-24 με "σδφαγή" στο τέλος από 18-21 ...

Το ''Αιδώς Αργείοι" του Αίαντα αναβίωσαν σήμερα οι  σύγχρονοι και...ξεδιάντροποι  δυστηχώς Πελλοπονήσιοι του Διομήδη σε ένα ματς που γύρισε το ελληνικό χάντμπολ δεκαετίες πίσω
Σε αγαστή συνεργασία με τον διαιτητικό δίδυμο εξ Αθηνών έκαναν το παν  για να βγάλουν 4ο στην κανονική περίοδο τον "χαιδεμένο" της ΟΧΕ Δούκα και το κατάφεραν σφαγιάζοντας σε όλη την διάρκεια του ματς τον Αερωπό MANDYNAMICμε αποκορύφωμα το τελευταίο δεκάλεπτο όπου το 18-21 έγινε '"δια μαγείας'' 25-24 με δυο πέναλτι και πολλά "άλλα"ενώ μ΄'ολις από το 3ο λεπτο είχε αποβληθει με ανύπαρκτη κόκκινη ο βασικός τερματοφύλακας του Αερωπού Μπάρμπας
Σε κάθε περίπτωση πάντως ο Αερωπός MANDYNAMIC πάνω από τον ξεπεσμένο (μόλις τέλειωσαν τα λεφτά της Αυτοδιοίκησης..) Διομήδη και έχει ακόμη το προβάδισμα για την Ευρώπη ,αλλά και ελπίδες να περάσει στους '4" έστω και με μειονέκτημ αέδρα κόντρα στον Δούκα . Αντίθετα ο Διομήδης θα πάιξει είτε με ΑΕΚ έιτε με ΠΑΟΚ και θα αποχαιρετήσει την σεζόν ως ...εκτοέβδομη
Και με δυσοίωνο το μέλλον του χωρίς τα "εύκολα" λεφτά του Δήμου

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 5-6, 7-9, 7-11, 10-13, 14-15 (ημίχρονο.) 16-16, 18-18, 18-18, 18-20, 21-22, 25-24 (τελικο)
Διαιτητές: Τσάκωνας-Φωκίτης,
 Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 6/6-3/3, Κόκκινη κάρτα: Μπάρμπας 3.1 (επικίνδυνο παιχνίδι), Μαυροδουλάκης 60.00 (επικίνδυνο παιχνίδι)
Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 3.11 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Β΄ομάδας Μπάρμπας Γεώργιος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για τον λόγο ότι σαν τερματοφύλακας έκανε έξοδο εκτός περιοχής του και δεν κατάφερε να αποκτήσει τον έλεγχο της μπάλας με αποτέλεσμα να προκαλέσει σύγκρουση με τον αντίπαλο. Το δελτίου του αθλητή δεν κρατείται. Στο 60.00 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Β’ ομάδας Μαυροδουλάκης Σταύρος δέχθηκε κόκκινη κάρτα για επικίδυνο παιχνίδι και συγκεκριμέρνα καταλογισμός πέναλτι στα εξτρέμ και στη συνέχεια διαμαρτυρήθηκε προς τους διαιτητές λέγοντας: «άντε ρε μ…, τα ίδια και με τον ΠΑΟΚ τα ίδια κι εδώ μέσα». Το δελτίο του αθλητή κρατείται».
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Γιαννόπουλος 4, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 3, Τότος 5, Χαντέλης 6, Λαμπρόπουλος 1, Ζλατάνος, Μπινιάρης, Τσάτσας 3, Σμυρνιώτης, Δάσκαλος.
ΑΕΡΩΠΟΣ  MANDYNAMIC(Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μπάρμπας Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 2, Δημάκης 2,  Βαφείδης, Μισαηλίδης 6, Κυριακού 7, Κεσίδης 3, Αρβανιτίδης, Λάππας.