Τετάρτη, Οκτωβρίου 26, 2016

Κύπελο ΕΠΣ Πέλλας :Πρόκριση στα πέναλτυ για τον Εδεσσαικό 5-6 στο Μελίσσι

Είχε..Αγιο ο Εδεσσαικός σήμερα στο Μελίσσι καθώς βρέθηκε να χάνει λίγο πριν την λήξη της παράτασης αλλά ισοφάρισε στο 117 με αυτογκολ  και τελικά πήρε την πρόκριση στα πέναλτυ με ήρωα τον Σάκη Βόλτση

Το παιγνίδι ήτα μέτριο έως κακό στην κανονική του διάρκεια με ελάχιστες χαμένες ευκαιρίες και πιο απειλητική την τοπική Δόξα τουλάχιστον σε 3 περιπτώσεις , ενώ ο Εδεσσαικός είχε μια και μοναδική μεγάλη φάση στο στο 68 με τον Ρέτζια, καθώς οι απουσίες του Μεταξά και του Λαφαζανίδη , δημιουργικά ήταν κάτι περισσότερο από εμφανς.Ετσι στην κανονική του διάρκεια το παιγνίδι έληξε 0-0
Στην παράταση οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία και πήραν προβάδισμα στο 113΄με τον Ουρουμίδη αλλά ευτυχώς στο 117΄ από λάθος του τερματοφύλακά τους ο προωθημένος Πούπης με την βοηθεια και του αμυντικου Φουρέιρα ισοφάρισε
4-5 Παπουλιδης
Διαιτητής Ατζαμιδάκης .Το Μελίσσι φωνάζει για την επανάληψη του 2ου πέναλτυ των φιλοξενουμένων
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ Βολτσης,ΠαπουλίδηςΤζούρτζος,Ουζουνης(60 Κούμπους),Σαββίδης(,91Προύντσης),Παπαγεωργίου,Πουπης,Βλαδοβιτης,Σφέτκος (75 Μπάρμπας),Ρεντζια Τσεγανης.