Κυριακή, Οκτωβρίου 30, 2016

Α Ανδρών ΕΚΑΣΚΕΜ: Στην παράταση πέρασε ο Πανεδεσσαικός από την Νάουσα 74-79 τον Ζαφειράκη

Δύσκολη νίκη στην παράταση με 74-79 πέτυχε χθες βράδυ ο Πανεδεσσαικός στη Νάουσα επί του Ζαφειράκη και παρέμεινε έτσι στην 1η θέση της βαθμολογίας.Η εδεσσαική ομάδα προηγήθηκε 33-38 στο ημίχροονο και 51-53 στο 30΄ αλλά στην 4η περίοδο βρέθηκε μπροστά στο φάσμα της ήττας όταν οι γηπεδούχοι με διαδοχικά τρίποντα προηγήθηκαν 68-63 στο 37΄.. Ωστόσο ο Πανεδεσσαικός αντέδρασε ψύχραιμα κια αφού οδήγησε το παιγνίδι στην παράταση ισοφαρίζοντας σε 71-71 , στο "εξτρα" πεντάλεπτο κυριάρχησε και πήρε το "ροζ" φύλλο με επιμέρους σκορ 3-8 και τελικό 74-79,παρά την απώλεια του Σημαιοφορίδη λόγω τραυματισμού (διάστρεμμα)