Δευτέρα, Φεβρουαρίου 13, 2017

ΕΣΠΕΜ- Τοπική Κατηγορία Γυναικών :Αλεξάνδρεια-Ικαρος Εδεσσας 3-0

Την ήττα γνώρισαν οι Γυναίκες του Ικαρου Εδεσσας με 3-0 στην Αλεξάνδρεια
Το 1ο σετ ξεκίνησε άσχημα  για τις Εδεσσαίες που το έχασαν με 25-14. Στο 2ο σετ μπήκαν με αρνητική ψυχολογία χωρίς να διεκδικήσουν τις φάσεις που μπορούσαν να πάρουν με αποτέλεσμα το 2-0 στα σετ. Σε αυτό συνέβαλε και ο διαιτητής που σφύριζε μονόπλευρα υπέρ των γηπεδούχων «διπλές» μπαλιές βγάζοντας  νοκ-άουτ τις φιλοξενούμενες. Στο 3ο σετ οι Εδεσσαίες  μπήκαν με σκοπό να τα δώσουν όλα για όλα και να παίξουν το τελευταίο τους χαρτί. Πράγματι έπαιξαν πολύ δυνατά και προηγούνταν με 15-19. Ένα σερί 6-0 από τη μεριά της Αλεξάνδρειας έβαλε τις Εδεσσαίες πίσω στο σκορ. Παρ’ όλα αυτά το διεκδίκησαν ως την ύστατη στιγμή, αλλά η τύχη ήταν με τη γηπεδούχο ομάδα που τελείωσε το σετ με 27-25 και το παιχνίδι με 3-0 σετ.
Τα σετ 25-14, 25-9, 27-25
ΙΚΑΡΟΣ (Ρέτζιου Ευτυχία-Σημάδης Γιάννης) : Θεοδώρου Αφροδίτη –    Παπαδοπούλου Δέσποινα –Κάγγα Ευαγγελία – Λιμπάρη Μαρία – Πέτκου Ερμιόνη  –   Δελή Ελένη – Παντελαίου Μαρίνα – Γκέντζη Μαρία – Ρέτζιου Άννα– Ιωαννίδη Αναστασία  – Τομόσογλου Θάλεια  – Γκίνη Ελένη.