Πέμπτη, Φεβρουαρίου 16, 2017

Ενωσιακό Πρωτάθλημα : Είχαν το προβάδισμα και ευκαιρίες πρόκρισης οι Νέοι της Πέλλας , αλλά...

Η αδυναμία της να κρατήσει το προβάδισμα που είχε από το 18΄με γκολ του Τσιάκαλου και οι χαμένες ευκαιρίς στην παράταση όταν ακόμα το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1 στοίχησαν ακριβά στην Μικτή Ομάδα Νέων της Πέλλας, στο χθεσινό αγώνα μπαράζ πρόκρισης με την Κοζάνη στο γήπεδο του Φιλώτα Φλώρινας
Κάπως έτσι γράφτηκε το οδυνηρό τελικό 2-1 υπέρ των αντιπάλων και χάθηκε μια μεγάλη ευκαιρία πρόκρισης στους "8" του Θεσμού και επανάληψης επιτυχιών του παρελθόντος για το Νομό , όπως ο τίτλος των Νέων του 1996 στο ΟΑΚΑ γεννηθέντες 1978 και 79) και η συμμετοχή των Παίδων στον τελικό του 2006 (γεννηθέντες 1990 και 91)
Ολα τα παιδιά πάντως έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους σε αυτή την σειρά των 8 φετινών αγώνων και μπόρεσαν να αναδείξουν το ταλέντο τους, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Τομπουλίδης, Δεβετζής, Παπαδόπουλος Δημήτρης, Παπαδόπουλος Κυριάκος, Θεοδωρούδης, Πασσαλής, Παπαχρήστου, Τσιάκαλος, Κατηριάδης, Παρούτογλου (81' Κουλούδης), Στεφανίδης (19 λ.τ. Παπαναρέτου).