Σάββατο, Φεβρουαρίου 11, 2017

ΕΠΣ Πέλλας : Ιαοπαλία στον Εξαπλάτανο,ξανά στην κορυφή το Μαυροβούνι !!

Της...ανατροπής γίνεται στην κορυφή του πολύ αμφίρροπου όπως εξελίσσεται φετινού πρωταθλήματος Α1 ΕΠΣ Πέλλας,καθώς το ισόπαλο σημερινό 1-1 στο ντέρμπυ Εξαπλάτανος -Εδεσσαικός έδωσε την ευκαιρία στην Δόξα Μαυροβουνίου να επιστρέψει στην 1η θέση νικώντας 3-0 το Σταυροδρόμι
Σε έλλο παιγνίδι της 15ης αγωνιστικής εξάλλου η αναγεννημένη Πέλλα νίκησε 3-1 τον 4ο της βαθμολογίας Εθνικό Γιαννιτσών
Οσον αφορά το ντέρμπυ ο Εδεσσαϊκός ήταν καλύτερος στο β' μέρος μετά από ένα κακό α' 45λεπτο και σκοράροντας νωρίς με πέναλτυ που κέρδισε ο Τσιρλίδης και αξιοποίησε ο Λαφαζανίδης έδειχνε εικόνα νικητή στον αγωνιστικό χώρο
Δεν εκμεταλεύτηκε ωστόσο τις ευκαιρίες που είχε στην συνέχεια και όταν οπισθοχώρησε στο τέλος ο Εξαπλάτανος πίεσε για την ισοφάριση και και την πέτυχε στο 3ο λεπτο των καθυστερήσεων με πλασέ του Γιώργου Καραδήμου, ενός παίκτη που σημειωτέον απέρριψε ο Εδεσσαϊκός στις μεταγραφές του καλοκαιριού